Enes Batur ile Mustafa Ak’ın CRINGE Şarkısı

Allahım kusacağım. Bıktık artık Enes Batur’un şarkı çıkarmasından. Hayır sen şarkıcı değilsin ne oluyor sana ? Geçenlerde YouTube masası geri döndü diye haber paylaşmıştım. Paylaşmaz olaydım. Mustafa Ak’ın bütün Youtube Türkiye’nin kötü yanlarını sevmeyip sadece Enes Batur’u sevmesi kendi içinde çelişkidir. Herkes en azından bir çok kimse biliyor Enes Batur’un kaliteli iş yapmadığını. Ama Mustafa Ak nasıl fark etmiyor bunu anlamıyorum. Ne mi kalitesiz iş yapıyor? Örn: Yarım saatlik başkalarının videosunu izleyerek yorum yapma. Bunu bir çok youtuber yaptı ve bunun baş mimarı Kürşat tv dir. Enes Batur’da trendde olan bir şeye uymazsa ölür zaten. Her neyse konumuzdan çıkmayalım. Mustafa Ak nasıl yapar bunu anlamıyorum. Bundan sonra Mustafa Ak’ı takip etmeyi bırakıyorum.

Şarkı o kadar çok CRINGE ki Jahrein’in yaptığı gibi kafanıza alüminyum folyo sarıp izlemelisiniz. Parodi yapacaksanız da adam akıllı yapın ki izleyip gülelim. (bkz Parodi Kings) Şarkının ismi sözleri sanki yarım saatte hazırlanmış gibi. Hiç mi üstünde istişare yapmadınız? Enes Batur eskiden gerçekten de iyi işleri yapıyordu. Ama ne olduysa birden değişti oyun videolarının dışına çıktı ve emek vermeden izleyicilerinin gözünü boyayarak yoluna devam etti. Lüks villalarda en pahalı yemekleri yerken video çekti. BU GÖRGÜSÜZLÜKTÜR. Aynı şekilde bu pahalı ucuz formatların başyapıtlarının(Onedio, Orkun Işıtmak, Oha Diyorum) da yaptığı GÖRGÜSÜZLÜKTÜR. Biraz mantıklı düşününce en kötü telefonda ve gerçekten durumu olmayan bir çocuk Enes Batur’un Villada tatil videosunu izleyip içinden “Allah’ım bizlere de böyle nimetler nasip eyle” demesini düşünmek bile utanç verici. Film çıkarıp filmin paralarını arkaplanda yeyip izleyicilerine sadece 2-3 eşya çekiliş yapmakta ayrı bir marifet.

Şimdi çoğu kişi bu yaptığım eleştiriye kendi göreceli düşüncen diyecektir. Böyle diyen arkadaşları şöyle kenara düşünmeye alalım. Eğer bir youtuberin veya siyasi ismin kötü yanlarını görmezden gelip körü körüne seviyorsan sen KÖLESİN ama eğer biraz sorgulayıp ben neden seviyorum bu adamın hangi yönleri iyi hangi yönleri kötü diye sorguluyorsan işte doğru düşüncesindesin.

İşte Enes Batur ile Mustafa Ak’ın CRINGE Şarkısı;

CEVAP VER

Yorum yapın!
Lütfen adınızı giriniz